2015. november 9-én a Mandinerben a Karsai László-Ungváry Krisztián szerzőpáros, valamint Gellért Ádám nemzetközi jogász bírálta 2015. november 2-án megjelent, Horthy Miklós szerepéről szóló írásomat.


Karsai László Ungváry Krisztián
A nap folyamán Karsai László és Ungváry Krisztián közös cikkében a Mandinerben megjelent múlt heti, november 2-i cikkemet kritizálták.
A szerzőpárosnak ebben az írásában új adat, elem, amit eddig ne ismertem volna – nincs. Csúsztatás vagy nekem tulajdonított interpretáció van benne, de egyébként imamalomszerű ismétlése annak, amit eddig is tudtunk.

Legyen Karsai László és Ungváry Krisztián boldog a vélt igazság birtokában, vagyis, hogy Horthynak bizonyára „tudnia kellett” erről-arról-amarról! Tudom, hogy van olyan logika, miszerint ha valamit sokat mondogatunk, akkor az előbb-utóbb az igazság benyomását keltheti. De attól tényleg igaz is lesz? Íme a szerzőpáros cikke – kattintással

Horthy Miklós
A másik – szintén ugyanezen a napon született írás – Gellért Ádám nemzetközi jogászé. A Mandinerben megjelent rövidített változata – kattintással

Gellért Ádám
Nem viccelődni szeretnék, de tessék megfigyelni, mennyire mást jelent összefoglalójának alcíme, ha kihagyunk belőle néhány szót! Íme:
Horthy 1953-ban pontosan tudta, mit jelent a zsidókérdés végleges német megoldása.
Gellért Ádám cikke amúgy részemről rendben, bár az 1943. április 16-17-i klessheimi találkozóban – a Karsai-Ungváry szerzőpároshoz hasonlóan – ő is felfedezi azt a tartalmat, amire kívülálló abban az időben csak erős képzelőerő birtokában lett volna képes. Viszont Gellért Ádám írásának érdeme, hogy megismerésünk korlátaira is felhívja a figyelmet!
Íme cikkének teljes változata – kattintással
Gecse Géza